sera – 1970’den beri kalite

sera 40 yılı aşkın bir süredir akvaryumlar, havuzlar ve teraryumlar için yenilikçi yüksek kalitede ürünler üretmenin yanı sıra bu ürün gamlarında dünya çapında en önemli imalatçılardan biridir.

sera

En başından…

sera’nın doğumu 1970’te gerçekleşti. Canlı yem satışı konusunda kusursuz şöhret kazanmış olan Josef Ravnak, ilk girişimini kurmuş ve alanda o zamanlar yeni olan dondurarak kurutma prosedürünü kullanarak devrim yapmıştır. Bu sayede gıdaları ve vitaminleri optimal düzeyde saklarken kan kurdu, tubifeks, artemia karidesi ve su piresi gibi besin organizmalarının korunması sağlanmıştır.

En başından beri yüksek kaliteli besin üretimi Josef Ravnak için çok önemli olmuştur. Ürün kalitesi, dikkatli ürün kontrolü ve sürekli geliştirilen üretim yöntemleri ile devamlı yükseltilmiştir.

sera_ilkTakip eden yıllarda ürün çeşitliliği sürekli optimize edilmiş ve artırılmıştır. 1972’de piyasaya sürülen ve günümüzde hala en iyi satanlardan olan pul yem vipan gibi çeşitli yem tiplerinin yanı sıra su düzenleme ürünü sera aquatan da diğerlerinin arasında oldukça önemlidir. Akvaryum bitkilerinin bakım ve fertilizasyonu ve akvaryum balıklarının tedavilerinin geliştirilmesi de diğer iki önemli konu başlığıdır. Aynı zamanda su testi serisi de yaratılan su parametrelerinin izlenmesi ve kalıcı bir süreç için geliştirilip artırılması açısından önemlidir.

Yetmişlerin sonuna doğru sera havuz sektörünün önemli oyuncularından biri olmaya başlamıştır. Havuz balığı yemleri, su düzenleme ve bakımı ürünlerinden oluşan kapsamlı bir havuz ürün ailesi yaratarak ürün ailesine kaplumbağa ve diğer sürüngenler için ürünler de eklemiştir.

Biyolojik su düzenleyici sera bio nitrivec gibi dikkatle geliştirilen su düzenleyici, tedavi ve bakım ürünlerinin yanı sıra başarısı ispatlanmış su test kitleri ve teknik ekipman da seksenler ve doksanlar boyunca ürün çeşitliliğini artırmıştır. Teknik ürün yelpazesi şunları içerir: filtreler ve filtre malzemesi, pH değeri ve iletkenliği için metreler, iyi dengelenmiş akvaryum ısıtıcısı çeşitleri ve en sonuncu ama son derece önemli olarak CO2 fertilizasyonu için akvaryum bitkilerinin optimize edilmesi adına geliştirilen bileşenler.
Sürüngenler, kuşlar ve küçük hayvanlar için olan ürün yelpazesi doğal tedavi ve bakım ürünlerini içermektedir.

Balıkların ve terapinlerin farklı gıda ihtiyaçları fazlaca sayıda farklı yemlerle karşılanmaktadır. (pullardan tabletlere ve granüllere kadar uzanan oldukça yüksek kalite FD yemler)

…bugüne kadar…

sera’nın dünyanın en önemli üreticilerinden biri olarak yükselişi çok hızlı gerçekleşti. “Alman malı” damgalı sera kalitesi dünya çapında talep görmektedir. Şirket kurucusu Josef Ravnak ve eşi Anny tarafından akvaryum bakımını herkes için ilginç bir hobi haline getirmek için şekillendirilen neredeyse benzersiz bir başarı öyküsü. sera bunu başarmıştır – keşifçi, adanmış bir ruh ve oldukça yüksek kalite. Firma felsefesi bunu desteklemektedir.

…Türkiye’ de…

sera Türkiye macerası 80 lerden itibaren çeşitli firmaların bazı çok satan sera ürünlerini getirmesiyle başladı. Fakat sera’ nın Türkiye’ de kurumsal bir kimlikle temsil edilmesi 2003 yılında firmanın Türkiye’ de Seramoni ile çalışmasıyla başladı.

Firmamız Seramoni 2003 yılından itibaren sera’ nın tüm ürün gamını akvaristlerin beğenisine sunmaya başlayarak bu alanda ki büyük bir boşluğun doldurulmasını sağladı. sera’ nın bugün Türkiye’ de akvaristlerin en beğendiği, kalitesine en çok güvendikleri bir marka olmasında kuşkusuz firmamızın sizlerle kurmuş olduğu yakın ilişkinin, sorun çözücü yaklaşımının, eğitime vermiş olduğumuz desteğin de önemli bir etkisi vardır.

“Doğaya uygun bir su dünyası için”.

sera_bugunBugün, ürün gamı, yeni başlayanların iyi bir başlangıç yapması ve tecrübeli akvaryumcuların süreklilik kazanan büyüleyici bir hobi haline gelmesine imkan tanıyan tatlı su, tuzlu su, havuz ve teraryum grupları için uygun ürünler ile neredeyse hiçbir boşluk içermeyen tam bir ürün yelpazesini içerir.

Yüksek kalite komple sistemler bunu garantilerken günlük bakımı daha kolay hale getirir. Örneğin teraryum ürün yelpazesindeki “zeki” akvaryum sera Biotop Nano Cube 60 veya sera reptil terra biotop 60 gibi.

Teknikte önemli noktaların yanı sıra sera daima hobinin eğlenceli olması, odaklanarak bakılan hayvanların optimal sağlığı ve akvaryumun, teraryumun ve havuzun çekici görünümüne de odaklanır.

… Ve yarına

sera geleceği tasarlamaktadır. Kuruluş bu nedenle kimya, biyoloji ve veterinerlik bilimlerinden uzmanları kendi laboratuarında işe alır. Araştırma sonuçları bu ustalıktan doğrudan elde edilir ve geciktirmeden ürün gelişimi, üretimi ve kalite kontrolüne aktarılır.

Kaliteden bahsetmek: sera ürünlerin kalitesini İyi Üretim Uygulamaları’nın katı düzenlemelerine uyarak garantilemektedir. Bu düzenlemeler tüm dünyada tanınmaktadır. Tüketicinin korunmasını desteklemekte ve işlenerek gelen ham maddelerin kalite kontrolünden tamamlanan ürünlere kadar tüm üretim prosesini zamana yayar.

sera yenilikçi ürün çözümlerini gelecekte de araştıracak ve mevcut ürünlerinin kalitesini akvaryumcular, teraryum meraklıları ve de havuz bakımıyla ilgilenenlerin muhteşem hobilerinden her seferinde tekrar tekrar keyif alacağı şekilde daha fazla geliştirmeye devam edecektir.

İşte bu sera’nın anlamı – bugün de aynı 40 yıl önceki gibi