Kristal netliğinde suda sağlıklı süs balıkları

kristal-netliğinde-suda-sağlıklı-süs-balıkları

Doğru beslenme işleri kolaylaştırır

İster tatlı su çiklitleri, gökkuşağı balıkları, kör in tetraları, peçeli kuyruklar ister aslanbaşlar olsun – hepsi yemleri doğadaymış gibi almak ister. Etçiller, otçullar ve hepçiller tek bir ortak noktaya sahiptir: Sağlıklı beslenme ve uzun ömür için özel olarak dengelenmiş bir beslenme düzenini ihtiyaç duyarlar ve bu kusursuz kalitede olmalıdır. sera uygunsuz ya da düşük kalite katkılar içermeyen yüksek kalitede hayvan yemi tam olarak bunu sunar.
Bir akvaryumdaki balıkları beslerken önemli olan nedir?

Doğada balıklar yaşam ortamlarına ve mevcut besinlere ideal şekilde adaptedir.Tam olarak dengelenmiş bir diyet bu nedenle çeşitli hayvanlar için önemlidir. Protein, yağ ve karbonhidrat kaynakları sağlıklı süs balığı gelişimi sağlar. Hayvan yeminin kalitesi miktar ve formülasyonu da hesaba katılarak kritik önem taşır. sera sadece doğal ve doğadakine yakın birinci sınıf kaynak malzemeler kullanırken düşük kalite özdeşler ve gen teknolojisi kullanılmaz.

Sağlıklı büyümede proteinler

Doğada balık beslenmesi % 60 oranına kadar çiğ protein içerir. Yaşına göre süs balıkları değerli proteinlere akvaryumda da ihtiyaç duyarlar. Eksiklikler büyüme sorunları, artan hastalık hassasiyeti, kusurlu yüzgeç ve cilt enfeksiyonları gibi parazit ve mantar kaynaklı sorunlar oluşabilir. sera balık yemeklerinde ana protein kaynakları olarak kazein ve yumurtalara dayanır. Çünkü bunlar hayvan türlerine göre yüksek oranda biyolojik değer sağlar. Bu da şu anlama gelir: diğer granül ve memeli kemik yemlerinin aksine hayvan organizmaları tarafından oldukça faydalanılabilirdir.

Yemden en verimli şekilde faydalanabilmede yağlar

Yağlar önem taşıyan diğer bir içeriktir. Değerli enerji taşıyıcıları ve solventler olarak yağda çözülen vitaminler,yemden ideal şekilde faydalaılmasına ve dolayısıyla büyümeye kayda değer derecede katkıda bulunur. Eksikliği karaciğer yağlanmasına yol açabilir ki bu da sararma, yüzgeçte aşınma ve stres reaksiyonları gibi semptomlara yol açabilir. Yemin yağ oranı en az % 6 olmalıdır. Sera balık yemlerindeki %8 – 12 yağ oranının pratik kullanımda ideal olduğu kanıtlanmıştır. İdeal yağa karşı protein oranı sera yemlerde proteinden faydalanılmasını maksimum düzeyde sağlar. Balık yağları ve küçük kabuklular bu amaca yönelik gerekli değerli yağları sağlar.

Karbonhidratlar neden gereklidir?

Etobur balıkların yeminde karbonhidrat kullanımı uzun süredir iki katına çıkarılmıştı, Şimdi bu kullanım yaygınlaştırıldı. Etçil ve hepçil beslenmesinde sindirilebilir karbonhidratların % 4 oranı proteinden faydalanılmasını garantiler. Somonsularda % 30 ve havuz balıklarında %45 seviyesi aşılmamalıdır: Aynı insanlarda olduğu gibi aşırı karbonhidrat kanda glikoz seviyesinin yükselmesine ve ciddi derecede karaciğer büyümesine yol açar. Sera balık yemleri en fazla % 20 önceden jelatinize edilmiş nişasta içerir. Bu orandan havuz hayvanları tarafından oldukça iyi faydalanılabilir. Birçok besinde enerji kaynağı olarak bulunan çiğ nişastada ise tam tersidir.

Sera’nın vipan gibi yemleri iyi beslenmeyi destekler. Ayrıca rahat sindirilebilir. Bu da yemden balıkların yaklaşık % 80 oranında faydalanabildiği anlamına gelir. Bu sadece seçilen doğal malzeme sayesinde değil ayrıca kompleks üretim ve imalat metotlarının da sayesindedir.

Birinci sınıf yem tüm akvaryumun güzelliğini etkiler: Canlı balıklar harika renkleriyle parlar ve muhteşem bitkiler kristal netliğindeki suda dalgalanır. sera hayvan yemlerinden ideal derecede faydalanabildiklerinden balıklar büyüleyici türlere dönüşecek ve su kalitesi daha az kirlenmeden etkilenecektir. Her akvaryum kolaylıkla istenilen su altı cennetine sera balık yemleri ile dönüştürülebilir!